Vodnická pohádka – MŠZ

S dětmi ze třídy Sluníček jsme se dne 24. 5. 2016 zúčastnili divadélka pro děti v Jaroňkově útulně u Štramberské Trúby. Divadelní pohádka se jmenovala Vodnická. Byl to příběh o vodníkovi, který nebyl zrovna přátelský k lidem. Ve svém rybníce držel vílu Voděnku, která nemohla žít bez vody. Jenomže jednoho dne uviděla pěkného mládence, který se procházel okolo jejich rybníka a bezhlavě se do něj zamilovala. Tímto začal celý příběh. Mládenec spolupracoval s našimi dětmi, vtahoval je do příběhu pomocí otázek, společně se naučili písničku za doprovodu kytary. Při záchraně Voděnky děti učily mládence, jak se plave a třeba i jak se chytají ryby. Děti byly aktivně zapojovány do krásného poutavého příběhu o lásce a zároveň byl celý příběh velmi vtipně podaný, tak, že to děti velmi bavilo.

Lucie Korená

Fotografie z divadla můžete shlédnout ve Fotogalerii.