Vánoční den v MŠ Bařiny

V průběhu týdne jsme dětem připomínali různé vánoční zvyky. Rozkrojili jsme jablíčko a hledali hvězdičku, pouštěli lodičky ze skořápek od ořechů, házeli jsme střevícem. Dávali jsme dětem kostičky chleba s medem se slovy:  „Vkládám ti chleba s medem do úst, abys byl sladký jako med“. Vše vyvrcholilo vánočním dnem v úterý 15. prosince, kdy jsme s dětmi nastrojili vánoční stromeček a nazdobili  třídu. Ve vedlejší místnosti jsme vyhlíželi Ježíška z okna. Děti ho viděly, jak letí nad stromy na bílém obláčku. Po zazvonění zvonečku jsme vstoupili do světýlky rozzářené třídy, posadili se u stromečku, poděkovali a zazpívali si koledy. Oči dětí zářily jako svíce. Potom si děti s krásnou nespoutaností a radostí vybraly hračku, která je oslovila, hrály si … a hrály.. Pak už je čekala slavnostní štědrovečerní tabule u nazdobených stromečků. Kéž je všude tolik radosti, nespoutanosti a záře jako v dětských očích.

Milada Fialová

Podívejte se do třídy Kuřátek.

Podívejte se do třídy Zajíčků a Veverek.