Trick or Treat!

Známá věta z koledování dětí ve strašidelných kostýmech v předvečer 31. 10. v anglicky mluvících zemích. Halloween má u nás obdobu ve svátku zv. Dušičky. Je oblíbený zejména u dětí díky nápaditým kostýmům upírů, zombie, kostlivců, příšerek, duchů a dekorací z vydlabaných dýní a světýlek. Každoročně se s dětmi v rámci hodin angličtiny tomuto svátku věnujeme. Největší radost a nejnápaditější kostýmy již tradičně oblékají ti nejmladší. Také starší žáci si zopakují některá fakta z historie svátku a slovní zásobu.

Letos byli na Halloween nejlépe připraveni třeťáci. Kostýmy, klobouky, nosy a radost dětí byla pro mě ta nejlepší odměna. Děkuji paní učitelce L. Dobiášové za výtvarnou pomoc a zajištění rekvizit.

Těším se již na příští rok.

„Knock, knock, trick or treat,

Who are you? I am a little witch, I am a little witch.“

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.