Matematické soutěže v 5. ročníku

Vynikajících výsledků dosáhly naše žákyně Kristýna Sosíková a Michaela Kolářová v okresním kole Pythagoriády. Kristýna byla na 1. – 2. místě, Míša na 3. místě . Není to však ojedinělý úspěch těchto žákyň – zúčastnily se již Matematické olympiády v lednu 2015 a Míša se umístila na 4. místě v okresním kole. Obě dívky odcházejí na osmileté gymnázium  do Příbora, přejeme jim další úspěchy a radost ze studia. K dalším úspěšným řešitelům školních kol se řadí Viktorie Hanigovská /školní kolo Matematického klokana/, také budoucí studentka osmiletého gymnázia, a  Jakub Indruch /Pythagoriáda okresní kolo 8. místo – úspěšný řešitel/.

Letošní páťáci měli matematiku rádi a také rádi soutěžili – školních kol MO, Pythagoriády i Klokana se zúčastnila většina obou tříd a i když se neumístili všichni na předních místech, získali zkušenosti a  sebedůvěru. Doufáme, že jim kladný vztah k matematice a snaha přemýšlet, zkoumat a řešit vydrží i dále.

Mgr. Jitka Jalůvková a Mgr. Martina Stanislavová