Finský pěvecký sbor na návštěvě ve škole

28. Duben, 2013 Jaroslav Pikulík Základní škola Komentáře: 0

V úterý 23. dubna měli žáci a učitelé naší školy výjimečnou příležitost přivítat na své půdě členy finského sboru Vanajan nuorisokuoro, který přijel na návštěvu ČR na pozvání sboru Puellae et Pueri manželů Dostálových z Nového Jičína. Vanajan nuorisokuoro byl za loňský rok vyhlášen nejlepším mládežnickým sborem Finska do 25 let. Se zpěvem už procestovali mnoho zemí světa, např. byli v Rusku, v Japonsku, v Itálii, …

Na úvod své návštěvy tak finští studenti v čele s dirigentem Ismem Savimäkim zazpívali pro všechny přítomné v prostorách hlavního schodiště školy. Sboristé celé škole zazpívali několik písní ze svého bohatého a především líbivého repertoáru. Poté následovala téměř hodinová beseda a další ukázka jejich programu ve školní jídelně.  Žáci II. stupně se mohli velmi svérázným a zábavným způsobem dovědět něco o Finsku, tipovali, která z 8 ukázek jazyka je finština. Také se učili finsky zpívat a nakonec si i zatančili. Diskuse probíhala samozřejmě v angličtině, což bylo pro naše žáky velmi užitečné, poučné a také lákavé. Mnoho dětí také využilo možnost vyzkoušet si své konverzační dovednosti v angličtině, kdy si sami připravili velké množství otázek.

Bouřlivý potlesk na závěr hovořil za vše. Všichni jsme byli jejich vystoupením doslova nadšeni. Štramberské uši, které jsme každému předali v dárkovém balíčku i s textem pověsti v angličtině, všem velice chutnaly.

Z. Havlíková

Jejich web stránky jsou na FB: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.417461678281731.109962.106560389371863&type=3

Všechny fotky jsou dostupné v sekci Fotogalerie.

 

Finský pěvecký sbor na návštěvě ve škole


ZŠ Štramberk © 2013-