Devítka v PZP Štramberk

5. Listopad, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Naše škola nemusí jezdit na exkurze do okolních závodů, když i ve Štramberku máme co vidět. Do místního PZP (podzemní zásobník zemního plynu) jsme dorazili ráno v úterý 5. listopadu. A nikdo nechyběl! Páni průvodci se ujali postupně dvou skupin, z nichž vždy jedna zhlédla prezentaci v zasedací místnosti a druhá si prošla provoz.

Prezentace závodu se ujal osobně pan ing. Petr Goluch a deváťáci se tak seznamovali s vlastnostmi zemního plynu a jeho skladováním nejen ve Štramberku. Udělali si představu o spotřebě zemního plynu v domácnostech či velkých provozech a mohli se ujistit o jeho šetrnosti vůči životnímu prostředí. A to my jako ekoškola jistě oceňujeme.

Provozem nás s ochrannými helmami provázel p. Jaromír Adamec, který se nám snažil vysvětlit účelnost jednotlivých pracovišť a budov, ukázal nám technické zázemí i velín. Žasli jsme nad důmyslností i bezpečností celého objektu a dozvěděli jsme se  také o pozici báňských záchranářů. U výstižného modelu celého areálu se všemi sondami na území Štramberka, Ženklavy, Kopřivnice, Závišic a Žiliny si každý hledal svůj domeček i školu. Deváťáci se také často ptali a dostávali odborné odpovědi. Kdo ví, možná se tu s někým setkáme po letech a bude zase on novým žákům vyprávět o historii zásobníku.

Děkuji paní učitelce L. Vosejpkové za doprovod a oběma průvodcům.

M. Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Devítka v PZP Štramberk


ZŠ Štramberk © 2013-