Den otevřených dveří aneb Z pohádky do pohádky

Ve čtvrtek 10. ledna 2013 se na naší škole uskutečnil vůbec poprvé Den otevřených dveří jiným způsobem, než na jaký byli dosud návštěvníci zvyklí. Místo tradičního dopoledního procházení školy bylo pro všechny připraveno zábavně-soutěžní odpoledne, do kterého se zapojili především předškolní, ale i školní děti spolu se svým doprovodem. Dostavily se téměř všechny předškolní děti ze Štramberka, ale i někteří předškoláci z Kopřivnice či Ženklavy. Milým překvapením byla návštěva bývalých žáků školy, ale i seniorů. kteří si přišli zavzpomínat na svá školní léta.

Prohlídka školy začínala hned u vchodu, kde byli příchozí přivítáni paní ředitelkou. Byli seznámeni s připraveným programem a obdrželi plánek trasy, soutěžní tiket a letáček s informacemi o škole. Následovala samotná prohlídka školy, na které návštěvníky doprovázeli žáci naší školy v roli průvodců. Soutěžních úkolů motivovaných pohádkou bylo celkem sedm, na programu byla také ukázka činnosti nového pěveckého sboru Ptáčata a ukázky výuky matematiky propojené s prvky angličtiny ve třetím ročníku. Pro všechny bylo připraveno ve školní jídelně občerstvení spolu s fotografiemi a promítáním prezentací z činností školy. Na závěr obdrželi všichni soutěžící dáreček a přeškoláci pozvání k zápisu do prvních tříd, který se uskuteční na naší škole už v pátek 25. ledna.Zájemci si tak  stihli během celého odpoledne prohlédnout jednotlivé třídy a odborné učebny a seznámit se tak s interaktivními tabulemi a další moderní výukovou technikou. Celkový zájem o naši školu a samotná návštěvnost předčila naše očekávání. Vždyť v jednu chvíli bylo ve škole téměř 150 návštěvníků.

Děkuji moc všem zapojeným vyučujícím a žákům za hladký a zdařilý průběh celé akce.

Mgr. Zdeňka Havlíková

Všechny fotky jsou dostupné v sekci Fotogalerie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *