Barevný svět

25. Duben, 2013 Jurková Jana MŠ Zauličí Komentáře: 0

…. a rakety s lidskou posádkou opustily poničenou Zemi a vydaly se hledat novou planetu. Život byl možný pouze na jednobarevných planetkách. Lidé začali stavět nové domy a chovat zvířata, ale bez barevných rostlin, zvířat, věcí jim bylo smutno. Vzpomínali na svůj dřívější domov a vyprávěli o něm dětem. Podobně zněl příběh pro děti za zvuku relaxační hudby.

Po vyslechnutí děti vytvořily z Lega a dostupných předmětů a hraček modrý, červený a žlutý svět. Pracovaly velmi tvořivě. Při pobytu venku si z papíru a plastových lahví vyrobily i rakety. Jejich reakce jsou velmi potěšující a směřují k ochraně všeho dobra na Zemi. „Ta pohádka byla moc smutná, paní učitelko, ještě že umíme Zemi ochraňovat…“

Všechny děti se shodly na tom, že barevný svět je nejkrásnější a nejveselejší.

Jana Jurková

Všechny fotky jsou dostupné v sekci Fotogalerie.

Barevný svět