Povolání a řemesla Veverky MŠB

V minulém týdnu jsme pracovali v MŠ s tématem povolání a řemesla. Děti měly za úkol „postavit“ školku a zjistit, které profese se na stavbě podílejí. V úterý jsme si vyzkoušeli řemeslo pekaře. Děti měly za úkol popřemýšlet, co se dává za přísady do těsta na chleba. Následně jsme si chleba zkusili upéci. Odpoledne jsme nabídli krajíček dětmi připraveného chleba i rodičům.  Ve středu děti poznávaly, jak vypadá práce školnice a uklízečky, co má ve školce za povinnosti, jak je důležitá její práce.  Děti se naučily skládat ručníky, utřít stoly a vykroutit hadřík, vysát kousek koberce.  Ve čtvrtek jsme paní kuchařce vytvořili pánvičky s palačinkami a vejcem. Děti se naučily nové básničky a písničky. Na to, jak jsme si užili toto téma, se můžete podívat ve fotogalerii.

Fotogalerie