https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3daPgbW88Mi6XKSLUrFUocZGx2j_VbHIeImifvObRQA53Sz40swj9fOK49838PtvMoXIQsHeIWkPe6eEzziZsFyUy6UjfH_yIoarjRVxn8Lpq7vcvEk2qpmEmrytIZ59RnVON8eYn7VuPURoL3udpnnWg=w338-h600-no?authuser=0

Projektové dny v MŠB „Integrovaná věda!“

Kdo by nechtěl mít dítě významným vědcem, objevitelem, badatelem? V minulém týdnu jsme se snažili přiblížit dětem kouzlo vědeckých disciplín. Ve spolupráci s doktorandkou Univerzity Karlovy Mgr. M. Bartoňovou jsme pro děti připravili dny plné zajímavostí o vědě a ty doplnili ukázkami praktických pokusů z chemie, biologie i fyziky. Děti si mohly pokusy vyzkoušet a pokud chtěly, dozvěděly se i principy, na kterých jsou pokusy založeny. Děti poznaly, že hodiny mohou ukazovat čas pouhým napojením drátků na ovoce, že smícháním jedlé sody a octa si mohou nafouknou balónek či vytvořit lávovou lampu, že v mléce se dá kreslit, lentilky ve vodě udělají krásnou duhu a černý fix obsahuje celé spektrum barev. Děti si také vymodelovaly činné sopky, pracovaly s magnety i gravitační silou, třídily šišky podle druhů i daných parametrů, určovaly stromy, rostliny. Pracovali jsme s encyklopediemi, videoukázkami, laboratorními pomůckami, a to uvnitř budovy i venku.

Určitě si některé pokusy zopakujeme a přidáme i nové.

Fotogalerie

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3daPgbW88Mi6XKSLUrFUocZGx2j_VbHIeImifvObRQA53Sz40swj9fOK49838PtvMoXIQsHeIWkPe6eEzziZsFyUy6UjfH_yIoarjRVxn8Lpq7vcvEk2qpmEmrytIZ59RnVON8eYn7VuPURoL3udpnnWg=w338-h600-no?authuser=0