Škola má narozeniny!

A je to tu. Před 110 lety na podzim v roce 1910 začal první školní rok v nově postavené škole na úpatí Kotouče. Školství v našem městě tak začalo psát novou kapitolu svých dějin. A že jsou velmi bohaté na události!

Již před letními prázdninami jsme se začali chystat na významné oslavy. Výzdoba školy, shromažďování starých vysvědčení, prezentace, program pro veřejnost, zajištění promítání, občerstvení pro hosty, tvorba almanachu, příprava pozvánek a mnohé další činnosti zaměstnaly některé z našich zapálených učitelů. Bohužel nám v současnosti epidemiologická situace moc nepřeje a oslavy spojené se  Dnem otevřených dveří byly zrušeny. Věříme však, že se nakonec naše oslavenkyně dočká svých gratulantů a představí se veřejnosti v celé své kráse i s novými učebnami, hřištěm a školním pozemkem.

Přejme si všichni, aby zdejší děti mohly nadále chodit do naší školy a učit se tu i v příštích letech!

Miroslava Adamcová

Všechny fotografie jsou zde.