YouTube a Youtubering

Ve středu 15. 1. 2020 se žáci z 3. – 5. tříd účastnili preventivního programu zaměřeného na rizika YouTube. Dané téma bylo pro třídy vybráno z jednoduchého důvodu. Je pro ně aktuální a ve většině případů se jedná o každodenní záležitost. Žáci tráví na internetu rozhodně dost času a ne vždy jsou si vědomi, jak můžou svým jednáním ohrozit minimálně morální zásady slušného chování a vzájemnou toleranci.

Pan lektor s žáky prošel jak dobré, tak špatné stránky tohoto serveru. V hodinové přednášce zazněly pojmy, které pro žáky nejsou vůbec neznámé, např. twitch, live stream a další. Dále spolu probrali nejznámější youtubery. Ukázal jim nejsledovanější videa a nakonec s nimi prošel rizika užívání YouTubu.

Mgr. Aleš Bjaček