Výlet třídy Kuřátek za lesními skřítky.

14. Červen, 2018 Jurková Jana MŠ Bařiny Komentáře: 0

Ve středu 6. 6. 2018 jsme se s třídou Kuřátek vypravili v okolí Bařin za lesními skřítky. Nejdříve jsme dětem představili skřítka Šamšulku, který nás po dobré svačince celým výletem doprovázel a pověděl nám o svých kamarádech.

Skřítek Hospodaříček: Ten sbírá lesní plody a bylinky, které jsme měli za úkol nasbírat do džbánku.

Skřítek Kořenovníček: Ten vypadá jako kořen nějakého stromu. Když nás zachytí, musíme odpovědět na jeho otázky, abychom se vysvobodili z pasti ven.

Skřítek Štětináč Houštinatý: Ten se stará o stromy a keře, které nesmíme trhat a lámat. Úkolem byla frotáž kůry stromů – voskovkou.

Děti cestou velmi rády plnily úkoly a seznamovaly se pomocí her s přírodou. Na konci výletu je čekala odměna v podobě pokladu ukrytého v lese. Děti i paní učitelky si z výletu odnesly spoustu zážitků.

Milada Fialová, Šárka Červenková

logofoto Fotogalerie

Výlet třídy Kuřátek za lesními skřítky.


ZŠ Štramberk © 2013-