Vánoční jarmark a koledování

1. Prosinec, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Krásnou předvánoční atmosféru vykouzlili ve čtvrtek 29. listopadu v kulturním domě a na náměstí ve Štramberku hudebníci, zpěváci i žáci místní základní školy. V kulturním domě se konal již tradiční „Předvánoční jarmark“. Žáci zde nabízeli vánoční dekorace a další předměty, netradiční vánoční cukroví i perníčky nejrůznějších tvarů. Tyto vyráběli vlastnoručně či s přičiněním svých rodičů a prarodičů. Za pomoc jim moc děkujeme. Nabídka byla velmi pestrá a opravdu bylo z čeho vybírat. Většina návštěvníků při pohledu k jednotlivým stánkům nasávala předvánoční atmosféru a otvírala peněženky. Prodávající se velmi snažili a odměnou jim byl výdělek, který použijí pro potřeby tříd.

Na náměstí pak pokračoval další program. Po úvodu popřála všem přítomným k Vánocům paní starostka Ing. Andrea Hlávková, poté i pan ředitel školy Mgr. Stanislav Peš. Náměstí se vzápětí rozezvučelo skladbami hranými na zvonečky v podání našich druháčků, školní sbor zazpíval krásné vánoční písně, které doprovodili žáci a žákyně, kteří hrají na flétny ve třídě paní Štirbové, a kytaristé Zdeněk Pliska a Petr Vyvial, rytmus pomáhala udržet Lenka Dobiášová. Nakonec všichni společně rozsvítili štramberský vánoční strom.

Večer se opravdu vydařil. Děkujeme všem za krásný zážitek a přejeme pohodu a klid v předvánoční době.

Vlasta Kalíšková

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Vánoční jarmark a koledování


ZŠ Štramberk © 2013-