VANAIVAN- SLUNÍČKA – MŠZ

31. Říjen, 2018 Štěpánová Jana MŠ Zauličí Komentáře: 0

V pondělí jsme se společně s dětmi vydali do Kopřivnice za objevováním zvířátek, která žijí v našich lesích. Ve skautském centru VANAIVAN na nás čekala Zuzka s Danou, které nás přivítaly a děti seznámily s tématem, o kterém si budou povídat. Na začátku jim povídaly o tom, do jakých skupin se zvířátka mohou dělit a následně v areálu centra děti hledaly zvířátka (figurky), které přiřazovaly k daným skupinám.  Následně si venku prohlédli různá místa (pelíšky), kde zvířátka přes zimu spinkají. Měli za úkol najít pro zvířátka co nejvíce potravy, aby nedostala přes zimu hlad. Jídlo co našli, měli přiřadit k jednotlivým zvířátkům a to, co bylo k jídlu i pro lidi, mohli vyzkoušet.  Na závěr společně ve skupině přiřazovali obrázky, které k sobě patří (maminka, tatínek a jejich mládě). I když počasí nebylo slunečné, dětem se tento ekologický program líbil. Byl velice poučný a dětem rozšířil jejich vědomosti a znalosti o přírodě.

Lucie Korená

Fotogalerie

VANAIVAN- SLUNÍČKA – MŠZ


ZŠ Štramberk © 2013-