Trestní zodpovědnost

31. Leden, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Ve středu dopoledne proběhla pro deváťáky a osmáky beseda na téma trestní zodpovědnost. Přednášet k nám přijeli pan Mgr. Jaroslav Sosík a jeho kolegyně paní státní zástupkyně z Nového Jičína, kteří žáky upozornili na úskalí dovršení věku 15 let. Teorie byla vhodně doplněna příklady z  praxe ze soudních síní a dotýkala se podepisování smluv a splátek, loupeží a krádeží, alkoholu, řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění i nebezpečí na sociálních sítích. Věřím, že si naši nezletilí žáci odnesli alespoň špetku ze všech alarmujících informací, aby mohl jejich život plynout bez větších incidentů a předvolání k soudům. A nezapomeňte, že v takovém případě má posudek ze školy velkou váhu pro případné vyměření trestu!

Děkujeme oběma řečníkům za zpestření výuky a někdy zase na shledanou.

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Trestní zodpovědnost