Lyžáček 2018

V letošním školním roce bude naše škola pořádat lyžařský výcvik pro žáky 4. a 5. tříd. Plánovaný termín je únor 2018, který bude podle sněhových podmínek upřesněn. Lyžovat budeme v Kopřivnici, v lyžařském areálu Červený kámen. Žáci budou ráno od školy jezdit autobusem a zpět do školy se budeme vracet kolem půl jedné. Lyže, boty a helmy si žáci mohou ponechat v lyžařské chatě po celou dobu výcviku. Cena výcviku je předběžně 800,-Kč (bude upřesněna do konce listopadu). V ceně budou zahrnuty poplatky za vlek, čaj a dopravu autobusem.

Bližší informace:                                                                         Jaroslav Pikulík, tel. 731 138 022

Vážení rodiče,

naše škola se opět zapojila do projektu Českého olympijského výboru a Sazky, který se nazývá Olympijský víceboj.  Každý školák, který v rámci hodin tělesné výchovy ve škole splní všechny disciplíny, získá sportovní vysvědčení. Olympijský víceboj je složen z osmi disciplín, které otestují základní fyzické schopnosti dětí, jako je rychlost, síla, ohebnost, vytrvalost, výbušnost, rovnováhu, hbitost a silová vytrvalost.

Disciplíny:

1. Ohebnost: Hluboký předklon

2. Hbitost: T – běh

3. Silová vytrvalost: Zkrácené lehy sedy

4. Rovnováha: Postoj čápa

5. Rychlost: Sprint na 60 m

6. Běžecká vytrvalost: Běh na 500 m (1. stupeň)/ běh na 1 000 m (2. stupeň)

7. Výbušnost: Skok z místa (1. stupeň)/ trojskok snožmo z místa (2. stupeň)

8. Síla: Hod basketbalovým míčem

Účast v projektu Sazka Olympijský víceboj je dobrovolná.

Další podrobnosti najdete na www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj

Bližší informace:                              učitel Tv

Garant projektu na škole:           Jaroslav Pikulík