Slavnostní předávání titulů Ekoškola 2018

25. Červen, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Naše škola je již po čtyři roky zapojena v mezinárodním projektu Ekoškola, a proto nás letos čekala – po dvou letech – obhajoba titulu.  Počátkem května proběhl u nás audit, při kterém paní auditorky zjišťovaly, jak jsme si vedli v uplynulých dvou letech v sedmi krocích Ekoškoly a v plnění cílů našich vybraných témat.

A naše škola obstála!

Kritéria pro obhájení titulu jsme zvládli na výbornou a přišlo nám pozvání na 20. června na Slavnostní předávání titulů Ekoškola do Valdštejnského paláce do Prahy, sídla Senátu Parlamentu České republiky. Naši školu a město Štramberk reprezentovali členové ekotýmu ZŠ Štramberk Zuzana Kohutová, Šimon Macháč, Jaroslav Sosík, ředitelka školy Mgr. Zdenka Havlíková, koordinátorka Ekoškoly Mgr. Jitka Jalůvková, za Městský úřad Mgr. Radka Krysová.

Po úvodním programu ve Valdštejnských zahradách jsme se přesunuli do Valdštejnského sálu. Účastníky přivítali ve Valdštejnském sále paní senátorka Baudyšová, státní tajemník MŠMT PhDr. Jindřich Fryč , zástupci ministerstev, Ikey a další významné osobnosti. V krátkém úvodu jsme se dověděli, že v naší republice je zapojeno do Ekoškoly až 400 škol, letos nově titul získalo 20 škol a školek, obhájilo 40 škol a školek. My s první obhajobou jsme se zařadili mezi 134 škol z celé republiky, které titul získaly a prodloužily na více než dva roky.

Po slavnostním úvodu paní senátorka Baudyšová s vřelým stisknutím ruky předávala tituly jednotlivým školám, ptala se, odkud jsme, blahopřála nám a s našimi dětmi se dokonce dala vyfotografovat.

Program pokračoval prohlídkou Valdštejnského paláce. Pak jsme přešli do restaurace Nebozízek na občerstvení a po skončení oficiálního programu nás naše paní ředitelka provedla nádvořím Pražského hradu a ukázala nám nádherná panoramata našeho hlavního města.

Domů jsme se vraceli plni nových krásných dojmů a určitě si všichni zapamatujeme slova, která Ekoškolu vystihují – „Velké změny začínají od nejmenších“.

Mgr. Jitka Jalůvková

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

 

Slavnostní předávání titulů Ekoškola 2018


ZŠ Štramberk © 2013-