Půlnoční výšlap 7. a na Javorník

6. Únor, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

28.1. nám paní asistentka Laďka sdělila, že kdo by měl zájem, tak s ní může jít 31.1. na půlnoc na Javorník a že tam budeme mít překvapení. Ve čtvrtek odevzdalo asi 12 žáků podepsanou přihlášku, že můžou jet… několik žáků nemohlo, protože jim to rodiče zamítli. Večer nás nabrali rovnou u domů a jeli jsme tam, zaparkovali jsme pod Javorníkem a navlékali jsme si nesmeky a vybalovali turistické hole. Každý účastník dostal reflexní pásku nebo smajlíka a potom jsme šli nahoru. Zpočátku to hodně klouzalo, ale asi od třetiny kopce už byl hlubší sníh, takže jsme to nyní v pořádku vyšlapávali nahoru. Když jsme byli vyčerpaní, tak jsme si udělali 3 – 5 minutovou pauzu a pak jsme šli dál. Cesta trvala přibližně dvě hodiny a za ten čas jsme pozorovali krajinu, bylo to krásné a dojemné. Když už jsme byli nahoře, tak jsme dostali čokoládovou tyčinku na posílení a viděli jsme krásný výhled na celé město Frenštát! Směrem dolů většina z nás utíkala, ale někteří zachovali klid a šli pomalu a opatrně. Jakmile jsme dorazili dolů, se všemi jsme se rozloučili a šli jsme do aut, dovoz byl opět až k domům… BYLA TO BOŽÍ AKCE A MYSLÍM, ŽE BYCHOM TAKOVÉTO AKCE MĚLI DĚLAT ČASTĚJI!!!

žák 7.ročníku Nikolas Kedzior

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Půlnoční výšlap 7. a na Javorník


ZŠ Štramberk © 2013-