Program Etiketa – kvíz

28. Listopad, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Na úterní dopoledne 27. 11. 2018 bylo připraveno v rámci kopřivnického projektu MAP v místním kulturním domě pro naše osmáky a deváťáky netradiční vyučování o tom, jak se správně chovat v našem životě. Vzdělávacím programem, jehož základem se stal kvíz a rozbor odpovědí na záludné otázky, nás prováděli sympatičtí Hanka a Ondřej.

Žáci se postupně seznámili, jak se vyhnout „faux paus“ (společensky nepřijatelné situaci) v oblastech každodenního života, při stolování, cestování, v kině, restauraci, oblékání a psaní emailu (netiketa). Teoretické znalosti byly vhodně doplněny praktickými úkoly, při nichž bylo zapotřebí nejen vědomostí, ale i obratnosti. A šlo tu o body! Program byl totiž pojat jako soutěž mezi deseti družstvy, která seděla u svých stolů, a správné odpovědi zapisovali zástupci do přidělených archů, které byly ihned vyhodnocovány.

Soutěžícím byla dopoledne nabídnuta drobná svačinka a nápoj, které jim dodaly energii až do konce. V závěru ještě žáci vyplnili lístečky se zpětnou vazbou a již netrpělivě očekávali vyhlášení vítězů. Hlavní cena byla tajemstvím! Na 3. místě se umístilo družstvo č. 5, 2. místo obsadilo družstvo č. 10 a vítězem se stala skupinka děvčat z 8. A! Jejich výhra bude do školy zaslána a jedná se o poukaz Ticketportal v zajímavé finanční výši. Gratulujeme!

Věřím, že každý ze zúčastněných si ze sálu odnesl alespoň nějakou novou informaci. A to je to nejcennější vítězství. Děkujeme organizátorům za pěkně připravené dopoledne a někdy zase na shledanou!

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Program Etiketa – kvíz


ZŠ Štramberk © 2013-