Po stopách Československa

14. Červen, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Již na podzim jsem slíbila žákům exkurzi do Prahy. Vždyť stoleté jubileum naší republiky a otevření Národního muzea si to přímo vyžádalo! Ze sedmé a šesté třídy vyjelo ze Studénky v ranních hodinách 13. 6. 2019 směr Praha 25 žáků a dvě paní učitelky.

Po příjezdu do naší metropole jsme navštívili nově zrekonstruované Národní muzeum. Všude kolem bylo možné vidět krásu! Schodiště, sály, kopule a expozice vytvořily slavnostní atmosféru a při zhlédnutí Česko – slovenské výstavy jsem i já zavzpomínala. V historické budově jsme si prohlédli busty českých a slovenských osobností, které měly velký podíl na našich národních dějinách, a také výstavku k čsl. letcům RAF, kostru velryby či dinosaura. Určitě bych vstup do této majestátní budovy doporučila všem. Stojí to za to!

Po obědní přestávce jsme se vydali na Staroměstské náměstí s vyhledávaným orlojem, prošli jsme Karlův most a ubírali jsme se dále k Pražskému hradu. Teplota vzduchu již stoupala, ale námaha se vyplatila. Pohledy na stověžatou Prahu s modrým nebem opravdu nezklamaly. Cestou zpět jsme sestupovaly po Zámeckých schodech k Vltavě. Protože tato návštěva byla pro některé první, neměnili jsme již trasu. Po Karlově mostě zpět klikatými uličkami k orloji a na náměstí s přehlídkou vojenské techniky. Pauza na občerstvení a dlouho očekávaný rozchod na Václavském náměstí nemohly chybět. Jsem si jista, že každý z výletníků již ví, co znamená sraz „pod koněm“.

Vše jsme zvládli výborně. Jedinou vadou na kráse byl zpožděný příjezd vlakem do Studénky. A nešlo o zanedbatelný čas. Dlouhých 145 minut navíc nás uvěznilo na trati. Přesto bych chtěla účastníky výletu pochválit a rodičům velmi vřele poděkovat za trpělivost a spolupráci při dopravě dětí do Studénky a zpět. Můj parťák, paní učitelka Lenka Vosejpková, si zaslouží také jedničku.

Někdy zase na shledanou třeba v Praze!

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Po stopách Československa


ZŠ Štramberk © 2013-