Miniházená

4. Říjen, 2018 Jaroslav Pikulík Základní škola Komentáře: 0

Pro žáky škol, kteří se seznámili s miniházenou, je školní liga zajímavou soutěží, kde si mohou poměřit svoje házenkářské umění s jinými školními družstvy. Kluby sdružené v Českém svazu házené jim v tom rádi pomáhají.

Školní liga je dlouhodobou soutěží minimálně 3 základních škol pro děti v miniházené se zjednodušenými pravidly házené na zmenšeném hřišti (miniházené 4+1). Dlouhodobou soutěží se pro tyto účely rozumí seriál minimálně 4 turnajů (2 turnaje září – prosinec, 2 turnaje leden – červen) s účastí všech zúčastněných škol.

Systém soutěže je stanoven tak, aby všechna družstva v průběhu soutěže sehrála stejný počet utkání, systémem každý s každým, každé utkání se hraje 2 x 10 minut.

Ve čtvrtek  4. října 2018 se uskutečnilo 1. kolo Beskydské ligy v miniházené na ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici. V naší skupině hraje pět základních škol: ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice „B“, ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice, ZŠ a MŠ Ženklava, ZŠ Mniší a ZŠ a MŠ Štramberk. Naši žáci v tomto kole prohráli se ZŠ Mniší 5 : 14 (branky: Sviderek 2, Klopštok 1, Kvitová 1, Chovaneček 1), po boji prohráli se ZŠ a MŠ Ženklava 6 : 9 (branky: Sviderek 5, Klopštok 1),  prohráli se ZŠ EZ Kopřivnice „B“ 8 : 27 (branky: Chovaneček 5, Sviderek 3) a v posledním utkání po zlepšené střelbě porazili ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice 10 : 7 (branky: Sviderek 6, Nakládal 2, Klopštok 1, Chovameček 1).

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Pavla Hlávková, Veronika Kvitová, Derik Chvistek, Jakub Kocurek, Jakub Nakládal, Vít Sviderek, David Chovaneček, Václav Klopštok.

Jaroslav Pikulík

logofotoVšechny fotky jsou dostupné v sekci Fotogalerie.

Miniházená