Matematické soutěže

5. Duben, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Žáci naší školy se v rámci několika termínů zúčastnili školních kol matematických soutěží (Pangea, Matematický klokan a Matematická olympiáda).

První soutěží byla Pangea, která se konala 16. 2. 2018. Zájemci z jednotlivých tříd mohli v této soutěži uplatnit logické myšlení a znalosti z matematiky. Nejlépe se umístili ve své kategorii: Marjana Bařinková, Nikol Janková, Samir Al-Farra, Jakub Balhárek, Martin Mihál, Amálie Stahalíková a Patricie Novosadová.

Další soutěží byl Matematický klokan, který se konal velkoplošně u všech žáků od 2. – 9. ročníku. Tato soutěž proběhla 16. 3. 2018. Z daných kategorií se nejlépe umístili:

Cvrček: Žárská Ema, Chytilová Nicol, Leiter Marek, Gapko Michal

Klokánek: Vyvialová Vendula, Hlávková Pavlína, Sosík Jaroslav

Benjamín: Marek Miroslav, Chvistková Amy, Bajer David, Kociánová Anna, Mikušová Kristýna

Kadet: Karolína Zdařilová, Adéla Bajerová, Amálie Stahalíková

Poslední soutěží byla Matematická olympiáda. Školní kolo této soutěže se konalo několik měsíců (listopad – březen), kdy žáci museli splnit minimálně 4 z 6 zadaných úloh. Soutěže se zúčastnila Michaela Okrajková a Samir Al-Farra . Sice s plným nasazením, ale bohužel neúspěšně.

Všem žákům mockrát děkujeme za zapojení se do výše uvedených soutěží! Úspěšným řešitelům navíc velmi gratulujeme a doufáme, že vás matematika nepřestane bavit!

Mgr. Monika Rašková a Mgr. Aleš Bjaček