English Christmas

19. Prosinec, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Ve středu 19. 12. 2018 předvedli naši osmáci v jazykové učebně zábavně vzdělávací program postupně pro 1. až 3. třídu se zaměřením na anglické Vánoce. Jednalo se o krátké vstupy ohledně slovní zásoby na dané téma a kulturní odlišnosti těchto svátků ve srovnání s českými.

Nejprve jsme zkoumali, kolik toho děti o Vánocích v anglicky mluvících zemí vědí. A bylo toho mnohdy opravdu hodně! Naše živá slovíčka pomáhala ochotně mladším s výrobou drobné dekorace a učila je, jak správně říci anglicky jejich vytoužená vánoční přání našemu dobrému Santovi. Program byl také zpestřen tanečním vystoupením a zpíváním anglických koled. Vánoční atmosféru se snažila navodit nejen vánočně vyzdobená třída, ale také krásné kostýmy vystupujících. Děti tu mohly spatřit Santův tým, který tvořili sobíci, elfové a Santova žena. A že se bylo nač dívat! Tito se stali také porotou, která v závěru vystoupení udělila nejšikovnějším dětem zvláštní perníček zdobený pro tento den.

Věříme, že se mladším kamarádům program starších žáků líbil a užili si jej. Budeme držet palce, aby se přání z dopisu pro Santu objevila brzy pod vánočním stromečkem. Osmákům velice děkuji za vzorný přístup a pečlivou přípravu tohoto dne, za kostýmy, výzdobu třídy, perníčky, trpělivost a energii. Vyzkoušeli jste si, jaké to je bavit druhé a pomáhat mladším. A myslím, že jsme si při nácviku užili i jako třída legraci a bude na co vzpomínat.

I Wish You a Merry Christmas and a Happy New Year!

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

English Christmas


ZŠ Štramberk © 2013-