Ekologický program v MŠB

17. Květen, 2018 Jurková Jana Základní škola Komentáře: 0
V úterý 24. dubna si děti z třídy Veverek užily ekologický program  s názvem Naše zahrádka. Nejdřív si zábavnou formou zopakovaly, co může růst v zahrádce. Obrázky ovoce, zeleniny i bylinek děti s lehkostí poznávaly. Při pozorování, co v zahrádce žije, si děti vzpomněly na mnoho živočichů, jak na užitečný hmyz, tak i na škůdce. Třída Veverek se proměnila ve včeličky a vyzkoušeli si, kolik práce to dá včelkám opylit celou zahradu. Všichni počítali a navlékali tečky, co má beruška na červených krovkách. Závěrem děti vysazovaly s paní lektorkou nové bylinky  (rozmarýn, mátu, magi, oregano) do našich venkovních květináčů. Dětem se moc líbilo hravé ekologické dopoledne a za to, jak byli šikovní a pozorní, dostali od paní lektorky velkou pochvalu a „pana Květináčka“, kterému vyrostou květinové vlasy, pokud se o něj děti budou hezky starat..
Pavla Bajerová
logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.
Ekologický program v MŠB


ZŠ Štramberk © 2013-