Divadelní pohádky MŠB

7. Listopad, 2018 Jurková Jana MŠ Bařiny, Základní škola Komentáře: 0

V pátek 2. listopadu přišla za námi do školky na Bařiny paní Borosová s pohádkami. Děti ze všech tříd si pohádky náramně užívaly. První pohádka byla o třech princeznách Bára, Sára a Jarmila. Dcery pana krále učily děti uklízet, správně se chovat v lese a dokonce se ve třídě našli i stateční princové, co je zachránili před tříhlavým drakem. Druhá zpívaná pohádka děti naučila, že vzhled není všechno, a že mnohem víc záleží na tom, jaké má člověk srdce. V poslední pohádce děti pomáhaly princezně Bledulce najít cestu k hodné, ale velmi ošklivé Ježibabě, která by Bledulce vyčarovala veselé barvy. Mezi pohádkami se děti učily pojmy z prostředí divadla, jako jsou: jeviště, publiku, pódium, scéna nebo herec, loutka či kulisa.

Děkujeme paní Borosové za nádhernou podívanou s poučením.

Pavla Bajerová

logofoto Fotogalerie

 

Divadelní pohádky MŠB


ZŠ Štramberk © 2013-