Den Evropy

6. Červen, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Den Evropy, který se slaví 9. května, je svátkem Evropské unie. U nás na škole se již stalo tradicí, že v tuto dobu osmý ročník připraví pro nižší třídy vystoupení a představí jim některé ze států Evropy. Ve výběru však nevynecháváme žádnou evropskou zemi, a tak letos padl los na Ukrajinu a Island, ačkoli nejsou členy EU.

Žáci pilně zjišťovali informace o daných státech. Promýšleli scénáře, připravili kulisy, učili se lidovým tancům, rozdělili si role …  Na projektu pracovali dlouho a výsledek byl znát.

Během vystoupení, které se konalo 22. května, se mladší spolužáci dozvěděli legendu o vzniku Siněvirského jezera, navštívili Tunel lásky, ale i černobylskou elektrárnu, nahlédli do ukrajinské rodiny, seznámili se s ukrajinským i islandským lidovým tancem, podívali se na Heklu či černou poušť, zúčastnili se koncertu Björk atd.

Své publikum ocenili osmáci malým dárkem – záložkou s krásnými místy Ukrajiny a trolem. Děvčata se také postarala o drobné občerstvení – lékořicová čokoláda a pirohy všem chutnaly!

Prezentace se třídě velmi povedla. Žáci se na své role zodpovědně připravili, netradičně si zopakovali učivo a zároveň se dobře bavili. Všem patří obrovská pochvala!

Mgr. Vosejpková Lenka

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Den Evropy


ZŠ Štramberk © 2013-