Cyklokurz 8. a

25. Červen, 2018 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Naše škola pořádá pro žáky 8. třídy již tradičně na konci školního roku cyklokurz. Ten náš začal ve středu 20. června, kdy jsme se na našich kolech vydali na cestu do Rožnova pod Radhoštěm. Cestu jsme počali u školy, pokračovali přes Ženklavu až do Veřovic, kde jsme si na nádraží počkali na vlak do Valašského Meziříčí. Odtud jsme po cyklostezce dojeli přímo na naši základnu – do kempu v Rožnově. Zabydlení, seznámení a orientace v prostředí nám zabralo chvíli času, pak už následovalo ochlazení v bazénu, pak večeře (při té jsme si uvědomili, že v naší školní jídelně se vaří určitě lépe). S břichy nacpanými sladkostmi a jídly z domova jsme šli spát.

Čtvrtek začal brzkým budíčkem, následovala vydatná snídaně a pak už naše volba. Zdatnější jedinci si vybrali prudký výšlap a následný sešup ze Soláně, ostatní se vydali na přehradu na Horní Bečvě. Všichni v pořádku dojeli, až na dva kluky, kterým praskla přední guma. Ale problémy byly vyřešeny a všechno dobře dopadlo. Po návratu nás čekal rozpálený oheň, připravený na opékání buřtů. Bohužel nám pohodu pokazila bouřka a liják.

Pátek byl ve znamení návratu domů přes Javorník. Cestou dolů jedna cyklistka upadla. Naštěstí je v pořádku. Vzpamatovali jsme se v pizzerii ve Veřovicích a s plnými žaludky jsme dojeli zpět do Štramberka.

I když byl náš výlet na kolech náročný, užili jsme si ho a pořádně si vytrénovali nohy. Někteří by si ho klidně za rok zopakovali. Děkujeme.

Adéla Sykalová, Adam Heimerle, Michal Huvar, 8. A

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

Cyklokurz 8. a


ZŠ Štramberk © 2013-