A Native Speaker at School!

4. Leden, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Během pátečního dopoledne 4. 1. 2019 se mohli žáci 7. až 9. třídy postupně zúčastnit hodiny s rodilým mluvčím, jehož angličtina byla pěkným pohlazením a motivací nejen pro děti. Pan Tijan N’jai, který vyučuje Aj na Masarykově gymnáziu v Příboře, si připravil jako své téma povídání o Velké Británii, které bylo završeno kvízem. Někteří věděli více a jiní tipovali znalosti o patronech, národních květinách, symbolech, přezdívkách a hlavních městech jednotlivých zemí Spojeného království. Závěr patřil otázkám na osobní život mluvčího. A bylo se nač ptát. I veselo tu bylo!

Reakce a komunikativnost byla stupňována dle zkušeností a znalostí jednotlivých ročníků. Každý si však mohl poslechnout angličtinu jako rodný jazyk mluvčího a uvědomit si, jak je důležité a potřebné nebát se chyb a mluvit a mluvit. Dopolední program byl příjemným zpestřením nejen pro žáky, ale i pro mě. Velmi děkujeme a již nyní se mohou i ostatní žáci těšit na únorové setkání.

We are looking forward to Tijan’s next visit!

Miroslava Adamcová

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

A Native Speaker at School!


ZŠ Štramberk © 2013-