PORG Ostrava

14. Květen, 2019 Martina Žáčková Základní škola Komentáře: 0

Dne 6. 5. měla skupinka vybraných žáků prvního i druhého stupně možnost navštívit prestižní školu International School PORG v Ostravě. Jednalo se o projektový den, jehož náplní byla jednak prezentace vybraných zemí, konkrétně Koreje, Brazílie a Švédska, ale také tři workshopy z oblasti vědy a matematiky. Nejprve měli naši žáci za úkol ve skupinkách anglicky plynule a srozumitelně prezentovat jednotlivé státy, které si předem připravili. Nešlo o pouhé předávání informací. Nachystány byly návodné otázky, quizy, ručně vyrobené mapy, plakáty, dokonce i tematicky vyzdobená krabice plná nejrůznějších zajímavostí. Na řadu přišlo i předávání malých dárků. Po prezentaci Švédska jsme místním dětem rozdali švédské sušenky, jako památku na povídání o Koreji dostaly děti ručně vyrobené korejské vlaječky a po odprezentování Brazílie mohli všichni ochutnat tradiční brazilské kuličky Brigadeiros. Druhým bodem programu byly ukázky vyučovacích hodin, které se ovšem vyučovaly pouze v anglickém jazyce a navíc zábavným a netradičním způsobem. Žáci měli možnost ověřit si v praxi hned několik fyzikálních zákonů i osvojit si různé matematické dovednosti prostřednictvím hry. Měli jsme také možnost prohlédnout si prostory školy a nechat se pozitivně laděným prostředím i atmosférou postupně inspirovat a motivovat. Budeme doufat v další spolupráci a brzké setkání jak s dětmi, tak jejich vstřícnými a přátelskými pedagogy.

Mgr. Radmila N´jai

logofoto Všechny fotografie jsou dostupné ve fotogalerii.

PORG Ostrava